2012_07_01_6026

Ayakkabı Testleri

Bu gruptaki testler bütün ayakkabıya uygulanmaktadır. Testin özelliğine göre değişmekle birlikte en numune miktarı olarak az 3 tek ayakkabı numune olarak getirilmelidir. Bu testler ile ayakkabının dayanıklılık değerleri elde edilir. Her tip ayakkabıya uygulanabilecek metotlar ayrıca seçilebilir.
laboratuvar1

Deri Testleri

Ayakkabı tabanına uygulanan testlerdir. Numune olarak bütün ayakkabıdan alınabileceği gibi, testin özelliğine göre plaka halinde hazırlanmış numunelerde de test yapılabilir. Hazır tabanlarda da aynı testler uygulanabilir.
page-img-lab-fizik

Fitalat testi

Saya, Bağcıklar, metal aksesuarlar, astar, mostra, iç taban ve ayakkabı yapımında kullanılan her türlü malzeme ile ilgili testler bu grupta değerlendirilir. Testin özelliğine göre malzemenin haslık ve dayanıklılık değerleri elde edilir.

Duyurular

AYAKKABI
Bu gruptaki testler bütün ayakkabıya uygulanmaktadır. Testin özelliğine göre değişmekle birlikte en numune miktarı olarak az 3 tek ayakkabı numune
TABAN/KAUÇUK
Ayakkabı tabanına uygulanan testlerdir. Numune olarak bütün ayakkabıdan alınabileceği gibi, testin özelliğine göre plaka halinde hazırlanmış numunelerde de test yapılabilir.
AYAKKABI MALZEMELERİ
Saya, Bağcıklar, metal aksesuarlar, astar, mostra, iç taban ve ayakkabı yapımında kullanılan her türlü malzeme ile ilgili testler bu grupta

Tasev Laboratuvar Serüveni

Ayakkabı yapımında ya da giysilik deri olarak kullanılan her türlü deri bu grup içinde değerlendirilir. Deride Fiziksel Testler için tercih edilen en az bir kanat deridir. Numune alma bölgesinden alındığı belirtilmek ve sırt çizgisi belirlenmiş olmak kaydıyla en az 30x30cm boyutlarında numune getirilmesi tercih edilir. Koyun derileri için en az 1 bütün deri teslim edilmelidir. Kimyasal testler için aynı deriler kullanılır. Toplamda en az 100 gr numune olacak şekilde deri numunesi teslim edilmelidir.
Saya, Bağcıklar, metal aksesuarlar, astar, mostra, iç taban ve ayakkabı yapımında kullanılan her türlü malzeme ile ilgili testler bu grupta değerlendirilir. Testin özelliğine göre malzemenin haslık ve dayanıklılık değerleri elde edilir.
Ayakkabı üretiminde kullanılan tekstil malzemeleri ile ilgili dayanıklılık ve haslık deneyleri bu grupta değerlendirilir. Testin özelliğine göre numune teslim edilir. Laboratuarımızda yapılamayan testler taşeron laboratuarlarda yaptırılabilir. Ekolojik testler, yanma testleri bu grupta değerlendirilir.

TasevLab Galeri